O autorze
Dziennikarka i stylista Kamila Żyźniewska wybiera i komentuje nową polską modę oraz fotografię.

Joanna Wzorek. Od jednorazówki i fotobloga do prawdziwej fotografii mody

fot. Joanna Wzorek
Pochodząca z Krakowa Joanna Wzorek z początku traktowała fotografię jako idealny sposób na zabicie nudy. Obecnie robienie zdjęć jest jej największą pasją, a swoje plany wiąże z modą. Wciąż się uczy i poznaje nowe możliwości fotografii, jednak zapowiada, że kiedyś przyjdzie czas na podbicie prawdziwego świata mody.

Dziewiętnastoletnia fotografka Joanna Wzorek fotografią interesuje się od dziecka. Zaczęło się od robienia zdjęć jednorazówką w czasach szkoły podstawowej, potem przyszedł czas na pierwszą cyfrówkę, a następnie założenie fotobloga. Początkowo zdjęcia robiła znajomym, a fotografię traktowała, jako doskonałe hobby i lekarstwo na nudę. Po pewnym czasie uznała, że robienie zdjęć jest tym, czym chciałaby się zająć zawodowo. Swoje zainteresowanie modą połączyła z fotograficzną pasją i doszła do wniosku, że w przyszłości chce zostać fotografem mody.

Czytaj również: Tworzymy największą galerię fotografii w kraju! Chcecie pokazać u nas swoje foty?

Joanna na swoim koncie ma dwie wystawy fotografii: „Wannabe” w Staromiejskim Centrum Kultury w Krakowie oraz Fräulein w krakowskim klubie Caryca. Obecnie jest na etapie składania portfolio i jak sama podkreśla – wciąż poznaje nowe tajniki fotografii, a potem przyjdzie czas na podbicie świata mody. Młoda fotografka współpracowała z wieloma agencjami modelingowymi m.in. z nowojorską Wilhelmina Models oraz polskimi agencjami Fashion Color, D’vision, czy Rebel Models.

Czytaj również: Solar i K MAG inspirują. Zaprezentuj zdjęcia i wygraj sesję swoich marzeń

W fotografii inspiruje ją wszystko, co wzbudzi jej zainteresowanie: przechodnie, pokazy mody, czy też mały szczegół przypadkowo zauważony w sesji z magazynu mody. „Normalnie jestem straszliwym leniem, ale jeśli chodzi o fotografię to paradoksalnie stałam się pracoholikiem” – mówi.


Trwa ładowanie komentarzy...