O autorze
Dziennikarka i stylista Kamila Żyźniewska wybiera i komentuje nową polską modę oraz fotografię.

Znacie Kamila Strudzińskiego z Lombardii? To świeża polska krew w świecie fotografii!

fot. Kamil Strudziński
Jego zdaniem najbardziej inspirująca jest nuda. Szukanie nowych bodźców jest częścią jego codziennej rutyny. Kamil Strudziński zajmuje się zarówno fotografią mody, jak i fotografią artystyczną, a co najważniejsze w każdej z nich doskonale się realizuje.

Kamil Strudziński (ur. 1983) ukończył ASP w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Studiował również w School of Art and Design w Nottingham. Jego zdjęcia były publikowane m.in. w izraelskim Picnic Magazine oraz w kwartalniku „Fotografia”. Swoje prace prezentował m.in. na wystawach Fresh&Polish (Budapeszt, Węgry) i Fabryka Fotografii (Fotofestiwal w Łodzi).

Rok po ukończeniu studiów wyjechał do Lombardii we Włoszech, gdzie uczy się zawodu fotografa. Pomimo tego, że mieszka tam już od dwóch lat, systematycznie odwiedza Polskę.W swoim portfolio ma zarówno prace komercyjne, jak i artystyczne, niezależne sesje zdjęciowe. Jego najstarszy projekt zatytułowany „Dis is it” powstawał w Polsce i na Ukrainie. Pomysł został oparty na grze obrazu z tytułem, który zawiera negujący prefiks „dis”. Jego ulubione zdjęcie z powyższej serii nosi tytuł „disappearance”. „Chyba taką fotografię cenię najbardziej, taką która jest zdolna pokazać niewidzialne, abstrakcyjne idee” – mówi fotograf.Jednym z najciekawszych projektów Kamila Strudzińskiego jest cykl „Frozen”. Ubranie zaprezentowane przez fotografa na zdjęciach zostało pozbawione swoich praktycznych funkcji i potraktowane, jako medium komunikujące symboliczne treści. Strudziński sfotografował zamoczone w wodzie, a następnie zamrożone ubranie, które stało się rzeźbą całkowicie oderwaną od ciała człowieka. Cykl „Frozen” przedstawia również zamrożenie rzeczywistości, uchwycenie tego, co ulotne i nietrwałe. Człowiek zniknął, zostało tylko ubranie.
Prace komercyjne to przede wszystkim fotografia mody, która powstała w czasie pobytu we Włoszech. Jak stwierdził sam fotograf, przygoda z modą dopiero się dla niego zaczęła. Naszym zdaniem skończy się wielkim sukcesem.

Trwa ładowanie komentarzy...