O autorze
Dziennikarka i stylista Kamila Żyźniewska wybiera i komentuje nową polską modę oraz fotografię.

Moda, która zdziera z ludzi skórę! Michał Gruca jedzie do Antwerpii

Projekty strojów zentai. „Ciało zostaje zakryte, ale jego syntetyczna, uproszczona wersja wychodzi na wierzch”.
Projekty strojów zentai. „Ciało zostaje zakryte, ale jego syntetyczna, uproszczona wersja wychodzi na wierzch”. fot. Jan Durina
Inspiracją dla Michała Grucy jest przede wszystkim natura. W tym roku rozpocznie studia na Wydziale Mody Royal Academy of Fine Arts w Antwerpii. Poznajcie twórczość młodego projektanta mody, który robi ubrania zastępujące ludzką skórę.

Michał Gruca jest absolwentem Intermediów oraz Otwartej Pracowni Projektowania Mody na krakowskim ASP. Na swoim koncie ma publikacje w magazynach takich jak Exklusiv, AFF Magazyn oraz w londyńskim Fiasco.

Kolekcja dyplomowa, która powstała w 2011 roku stanowi refleksję nad ludzkim ciałem, strukturą mięśni i kwiatów. Podkreślają to przede wszystkim stroje zentai, czyli druga skóra całkowicie zakrywająca skórę modelki. Stanowią one bazę dla wszystkich projektów.

Michał jest jednym z najbardziej kreatywnych młodych, polskich projektantów. Ciekawe i przemyślane projekty Grucy mają szanse na wielki, międzynarodowy sukces, czego oczywiście mu życzymy.

Tymczasem zobaczcie jak niezwykłe ubrania designera widzi sam projektant oraz kilku młodych fotografów

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...